Zarostlý nehet

Zarůstající nehty, jejich ošetření. Aplikace tamponáže, tejpů a hlavně nehtových B/S plastových špon, neboli rovnátek

Nově Vám nabízím odborné ošetření zarůstajícího nehtu. Jsem absolventkou kurzu Ošetření zarostlého nehtu, pořádaného Českou podiatrickou společností. Kurz vedla  MUDr. Marie Součková, praktickou část předváděla Miriam Tejklová.  Na závěr kurzu jsem obdržela certifikát, který potvrzuje tuto odbornost.

Zarůstající nehet je onemocnění postihující nehtový komplex prstu, resp. jeho boční části v místě, kde nehtová ploténka naléhá na kožní okraj. Právě tam někdy dochází k patologickému vrůstání okraje nehtové ploténky do kožního valu, což způsobuje vedle nepříjemné bolestivosti také dráždění kůže s rozvojem zánětu, kterému říkáme paronychie. Paronychie může být náhle vzniklá, neboli akutní, většinou s výrazným zarudnutím, bolestivostí a odchodem řídkého nebo hustého sekretu z nehtového okraje. Naproti tomu dlouhodobá - chronická - paronychie se vyznačuje tvorbou tzv. granulace, tedy většinou živě červené druhotné tkáně, kterou se organismus snaží zánět ohraničit a vyhojit, většinou bohužel neúspěšně. Zarůstání nehtů pozorujeme nejčastěji na palcích u nohou, spíše na zevním nehtovém okraji než na vnitřním.

Proč nehty zarůstají? Zarůstání nehtů může být vrozené, obvykle se však jedná o získanou formu, na kterou má vliv špatný způsob zastřihování nehtu, ale také nevhodná obuv, vrozené predispozice, jako je např. tvar nehtů či nedostatek vitaminů nebo železa a také ho může způsobovat mykóza.

Častou, avšak velmi bolestivou, léčbou zarůstajících nehtů je chirurgický zákrok s částečným nebo úplným odstraněním nehtů. Stržení nehtu je však velmi nepříjemné, navíc recidiva onemocnění po takovém zákroku je 80 % a často po opakovaném stržení rostou nehty deformované, nebo nikdy nedorostou do původního tvaru..

Pokud trpíte zarůstáním nehtů, vyzkoušejte moje služby. Jednak aplikuji na zarostlé nehty tamponáž, tzn. vložím mezi nehet a nehtový val podkladový mul, který zabrání bolestivému vrůstání nehtu do nehtového valu. Umím také na palce aplikovat tzv. tejpy, které odtahují nehtové valy od nehtů.

V neposlední řadě Vám mohu nabídnout novinku v řešení tohoto problému - léčbu šponou. Špony jsou klasifikovány jako zdravotnický prostředek, podobně jako např. zubní rovnátka. Umožňují vyléčit každý typ deformovaného nebo zarostlého nehtu, jejich aplikace trvá jen pár minut a nošení je pohodlné. Používám B/S špony Quick.
 
Při aplikaci B/S špony Quick Vám nejprve provedu suchou pedikúru nebo drobný pedikérský zákrok na zarostlém nehtu (zbroušení a opracování nehtu podél nehtového valu) a po té jednoduše přilepím  umělohmotnou šponu na nehet .  Špona na nehet vyvíjí tlak a stimuluje ho, aby rostl správným způsobem. Špona na nehtu zůstává několik týdnů, dokud zcela neodroste. Celý proces je možné opakovat.

„Nehtová rovnátka" jsou vynikající alternativou chirurgického zákroku. Poskytují rychlou úlevu od bolesti a dlouhodobé zlepšení. Špony se přizpůsobí různým  typům nehtů a nijak Vás neomezují při každodenní rutině. Jejich aplikace je rychlá a šetrná. Se šponou můžete bez obtíží chodit do práce, užívat si sportu i navštěvovat bazén. Špony jsou obzvláště vhodné při léčbě dětí a diabetiků, kteří mají k zarůstání nehtů větší dispozice.

Díky této bezbolestné léčbě si znovu vychutnáte chůzi na plno a budete se moci pochlubit se svými nožkami nejen na koupališti. Tyto plastové špony dokonce mohu upravit na nehtu tak, že je můžeme i přelakovat lakem na nehty.

Pokud trápí zarůstající nehty i Vás, neváhejte se objednat na ošetření na telefonu 732 674 853.