Zarostlý nehet

Zarůstající nehty, jejich ošetření. Aplikace tamponáže, tejpů a hlavně nehtových špon, neboli rovnátek

Zarůstající nehet je onemocnění postihující nehtový komplex prstu, resp. jeho boční části v místě, kde nehtová ploténka naléhá na kožní okraj. Právě tam někdy dochází k patologickému vrůstání okraje nehtové ploténky do kožního valu, což způsobuje vedle nepříjemné bolestivosti také dráždění kůže s rozvojem zánětu, kterému říkáme paronychie. Paronychie může být náhle vzniklá, neboli akutní, většinou s výrazným zarudnutím, bolestivostí a odchodem řídkého nebo hustého sekretu z nehtového okraje. Naproti tomu dlouhodobá - chronická - paronychie se vyznačuje tvorbou tzv. granulace, tedy většinou živě červené druhotné tkáně, kterou se organismus snaží zánět ohraničit a vyhojit, většinou bohužel neúspěšně. Zarůstání nehtů pozorujeme nejčastěji na palcích u nohou, spíše na zevním nehtovém okraji než na vnitřním.

Proč nehty zarůstají? Zarůstání nehtů může být vrozené, obvykle se však jedná o získanou formu, na kterou má vliv špatný způsob zastřihování nehtu, ale také nevhodná obuv, vrozené predispozice, jako je např. tvar nehtů či nedostatek vitaminů nebo železa a také ho může způsobovat mykóza.

Častou, avšak velmi bolestivou, léčbou zarůstajících nehtů je chirurgický zákrok s částečným nebo úplným odstraněním nehtů. Stržení nehtu je však velmi nepříjemné, navíc recidiva onemocnění po takovém zákroku je 80 % a často po opakovaném stržení rostou nehty deformované, nebo nikdy nedorostou do původního tvaru..

Pokud trpíte zarůstáním nehtů, vyzkoušejte moje služby. Jednak aplikuji na zarostlé nehty tamponáž, tzn. vložím mezi nehet a nehtový val podkladový mul, který zabrání bolestivému vrůstání nehtu do nehtového valu. Umím také na palce aplikovat tzv. tejpy, které odtahují nehtové valy od nehtů.

V neposlední řadě Vám mohu nabídnout novinku v řešení tohoto problému - léčbu šponou, resp. nehtovým rovnátkem. Špony jsou klasifikovány jako zdravotnický prostředek, podobně jako např. zubní rovnátka. Umožňují korekci vetšiny  deformovaných nebo zarostlých nehtů,  jejich aplikace trvá jen pár minut a nošení je pohodlné.

„Nehtová rovnátka" jsou vynikající alternativou chirurgického zákroku. Poskytují rychlou úlevu od bolesti a dlouhodobé zlepšení. Špony se přizpůsobí různým  typům nehtů a nijak Vás neomezují při každodenní rutině. Jejich aplikace je rychlá a šetrná. Se šponou můžete bez obtíží chodit do práce, užívat si sportu i navštěvovat bazén. Špony jsou obzvláště vhodné při léčbě dětí a diabetiků, kteří mají k zarůstání nehtů větší dispozice.

Díky této bezbolestné léčbě si znovu vychutnáte chůzi na plno a budete se moci pochlubit se svými nožkami nejen na koupališti. Tyto plastové špony dokonce mohu upravit na nehtu tak, že je můžeme i přelakovat lakem na nehty.

Pokud trápí zarůstající nehty i Vás, neváhejte se objednat na ošetření na telefonu 732 674 853.