Silikonové korektory

Specializuji se na rovnání Hallux valgus (vbočeného palce) bez bolestivých chirurgických zákroků

·         Nemůžete se vejít do boty, neboť kloub u nohy je moc velký a příliš bolestivý?

·         Obtěžuje vás delší chůze nebo stání?

·         Nemůžete si dopřát svou oblíbenou turistiku?

·         Trápí vás tzv. vbočený palec (Hallux valgus)?

 

Pomoc na vaše problémy a bolesti je silikonový korektor.

Průvodním jevem pro vznikající vbočený palec je snížení funkce vazů, šlach, kloubních pouzder a svalů v oblasti chodidla i nártu. Tato dysfunkce vede ke vzniku příčně ploché nohy a tím destabilizaci kloubů (nejvíce patrná je decentrace kloubu palce).

Chůze při vbočeném palci je bolestivá, někdy až nemožná, záněty či vznikající artróza kloubu znemožňuje aktivní život klienta a ani měkká obuv příliš nepomáhá. Problémy nastupují s rostoucím věkem a nejsou výjimkou dokonce i nedlouho po dovršení 20 let věku. Pohyb nohou (ať už aktivní nebo pasivní) je u této diagnózy téměř nemožný pro silnou bolest, která v noci klienta budí. Bolesti se projevují především s pasivní rotací palce, nebo aktivním ohybem či narovnáním palce do původní podélné osy.

Silikonové korektory jsou pro vás jednou z možností, jak vbočený palec léčit. Každé klientce nebo klientovi vyrobím vlastní silikonový korektor  na míru. Vlastní pomůcka je lehká, elastická, dá se omývat a dezinfikovat.

 

Postupně si na korektory zvykejte – zpočátku je noste hodinu, dvě hodiny a postupně si čas přidávejte, až vydržíte mít korektory v botě celý den. Doma večer si korektory sundejte, omyjte v teplé vodě tekutým mýdlem, osušte a poté zasypte pudrem na nohy (ne dětským pudrem, ten dělá žmolky, které by Vás tlačily v botě). Korektory takto nechte do rána. Ráno je opět aplikujte na nohy.